"קדימה" לאחר הפריימריז

Home  »  מאמרים ופרסומים  »  "קדימה" לאחר הפריימריז
מרץ 28, 2012 No Comments ›› צחי הנגבי

אבק הפריימריז שוקע לאיטו.

רוב עצום מקרב חברי "קדימה" בחרו בח"כ שאול מופז לעמוד בראש התנועה.

אין זה סוד כי התייצבתי לצידה של ח"כ ציפי לבני עוד בשנת 2008. מאריאל שרון למדתי נאמנות מהי, ולא דילגתי אל המחנה האחר למרות שתמונת הסיכויים בישרה על המהפך הצפוי.

לאחר שרבבות חברי קדימה השתתפו בתהליך הדמוקרטי ואמרו את דברם – חובה על כל הנהגת התנועה לכבד את הכרעת הבוחרים. כמו כל אחד שפועל בזירה הציבורית עשרות שנים, ידעתי גם אני הצלחות מרוממות רוח לצד אכזבות מרות. אני מבין היטב את עומק הכאב והמועקה של ציפי לבני. זו שעה קשה, שבה הדחף לקום ולעזוב הכל מאיים לגבור על המחוייבות להיות שותף לעשייה הממלכתית. אבל גם כאן אני מציע לאמץ את גישתו של מייסד "קדימה" אריאל שרון.

אריק, "גיבור ישראל" לאחר מלחמת יום הכיפורים, התמודד לראשונה לכנסת בשנת 1977 בראשות תנועת "שלומציון". מפלגתו נחלה מפלה צורבת. בשנת 1981 הוא הודח מתפקיד שר הביטחון בעקבות הטבח במחנות הפליטים בלבנון. בשנת 1984 הובס שרון ע"י יצחק שמיר בהתמודדות על מועמדות הליכוד לראשות הממשלה. רק כעבור עוד 17 שנים ארוכות זכה שרון לבסוף באמון הציבור ונבחר בשנת 2001 לכהונת ראש הממשלה. שרון הבין כי מי שחדור בתחושת שליחות ומאמין ביכולתו לתרום למדינה, חייב לדעת לספוג גם כשלונות ולצאת מהם מחוזק.

לטובת עתידה של "קדימה", אני מקווה כי כעת נשכיל כולנו לשים את היריבויות הפנימיות הרחק מאחורינו, ולצאת מאוחדים לדרך חדשה ומאתגרת.

Leave a Reply